Kardiolog

Kardiolog

Kardiologia jest dziedziną medycyny, koncentrującą się na pracy układu sercowo – naczyniowego. Kardiolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych serca, jak i chorób nabytych. Poradnia Lekarska dr Alicji Karney prowadzi poradnię kardiologiczną oraz wykonuje badanie echo serca.

Dobry kardiolog, profesjonalna diagnostyka

Choroby serca i układu krążenia są dziś jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla Pacjenta. Właśnie dlatego tak ważne są regularne badania u specjalisty w dziedzinie kardiologii. Lekarz kardiolog przyjmuje również w naszej Poradni.

Wybierając naszą placówkę, możesz zdecydować się na wykonanie samego badania echo serca jak i na badanie połączone z konsultacją i badaniem ekg, podczas której nasz lekarz kardiolog oceni stan Twojego zdrowia i – w razie potrzeby – zaleci dalsze leczenie.

Na czym polega badanie echo serca?

Echo serca jest często nazywane również USG serca. Jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, która pozwala ocenić:

  • struktury anatomiczne serca
  • kurczliwość mięśnia sercowego
  • budowę i pracę zastawek wewnątrzsercowych
  • przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń krwionośnych (aorta, żyły, tętnice i żyły płucne).

Badanie echo serca powinno być wykonane w takich dolegliwościach, jak: duszność, ból w klatce piersiowej, omdlenia, pozwala wykryć przyczynę szmerów nad sercem.

To podstawa diagnostyki, gdy chodzi o choroby serca. Z uwagi na nieinwazyjny charakter, badanie może być wykonane także u najmłodszych pacjentów, a jego efektem jest wskazanie ewentualnych wad serca i ocena ich stanu, jak i ocena wydolności krążeniowej pacjenta.

Echo serca dla dzieci i dorosłych – przebieg badania

Do badania echo serca w naszej Poradni nie musisz się przygotowywać w specjalny sposób. Po prostu wystarczy umówić się na odpowiedni termin po konsultacji z lekarzem bądź przedstawieniu skierowania w recepcji. Przeprowadzi je dobry kardiolog – specjalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki chorób serca.

Badanie wykonywane jest podczas, gdy Pacjent leży na plecach lub lewym boku, z wykorzystaniem urządzenia diagnostycznego – ultrasonografu. Jest bezbolesne. Nie ma potrzeby przychodzenia na nie na czczo. Badanie potrwa kilka – kilkanaście minut.

Po zakończeniu badania, lekarz omówi z Tobą krótko wyniki, jednocześnie wskazując kierunek ewentualnego leczenia lub dalszej diagnostyki, a także konieczność ewentualnego powtórzenia badania w określonym czasie.

Dodatkowe informacje uzyskasz, kontaktując się z naszą przychodnią. Termin badania ustalisz zarówno telefonicznie, jak i odwiedzając recepcję.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Poradnia Karney, ul. Rydygiera 13, 01-793 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".