Kardiolog

Kardiolog

Kardiologia jest dziedziną medycyny, koncentrującą się na pracy układu sercowo – naczyniowego. Kardiolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych serca, jak i chorób nabytych. Poradnia Lekarska dr Alicji Karney prowadzi poradnię kardiologiczną oraz wykonuje badanie echo serca.

Dobry kardiolog, profesjonalna diagnostyka

Choroby serca i układu krążenia są dziś jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla Pacjenta. Właśnie dlatego tak ważne są regularne badania u specjalisty w dziedzinie kardiologii. Lekarz kardiolog przyjmuje również w naszej Poradni.

Wybierając naszą placówkę, możesz zdecydować się na wykonanie samego badania echo serca jak i na badanie połączone z konsultacją i badaniem ekg, podczas której nasz lekarz kardiolog oceni stan Twojego zdrowia i – w razie potrzeby – zaleci dalsze leczenie.

Na czym polega badanie echo serca?

Echo serca jest często nazywane również USG serca. Jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, która pozwala ocenić:

  • struktury anatomiczne serca
  • kurczliwość mięśnia sercowego
  • budowę i pracę zastawek wewnątrzsercowych
  • przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń krwionośnych (aorta, żyły, tętnice i żyły płucne).

Badanie echo serca powinno być wykonane w takich dolegliwościach, jak: duszność, ból w klatce piersiowej, omdlenia, pozwala wykryć przyczynę szmerów nad sercem.

To podstawa diagnostyki, gdy chodzi o choroby serca. Z uwagi na nieinwazyjny charakter, badanie może być wykonane także u najmłodszych pacjentów, a jego efektem jest wskazanie ewentualnych wad serca i ocena ich stanu, jak i ocena wydolności krążeniowej pacjenta.

Echo serca dla dzieci i dorosłych – przebieg badania

Do badania echo serca w naszej Poradni nie musisz się przygotowywać w specjalny sposób. Po prostu wystarczy umówić się na odpowiedni termin po konsultacji z lekarzem bądź przedstawieniu skierowania w recepcji. Przeprowadzi je dobry kardiolog – specjalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki chorób serca.

Badanie wykonywane jest podczas, gdy Pacjent leży na plecach lub lewym boku, z wykorzystaniem urządzenia diagnostycznego – ultrasonografu. Jest bezbolesne. Nie ma potrzeby przychodzenia na nie na czczo. Badanie potrwa kilka – kilkanaście minut.

Po zakończeniu badania, lekarz omówi z Tobą krótko wyniki, jednocześnie wskazując kierunek ewentualnego leczenia lub dalszej diagnostyki, a także konieczność ewentualnego powtórzenia badania w określonym czasie.

Dodatkowe informacje uzyskasz, kontaktując się z naszą przychodnią. Termin badania ustalisz zarówno telefonicznie, jak i odwiedzając recepcję.